Queanbeyan-Palerang Regional: Councillor Candidates

Local Government Elections 2017 - Saturday, 9 September 2017

Draw Status: Drawn on 10/08/2017

The NSWEC only provides candidate information as required by law. It does not publish information about candidates' political platforms or policies.

SurnameGiven NamesCandidate Ballot NameLocalityGroupGroup NameParty Affiliation or IndependentCandidate Information Sheet
OVERALL Timothy OVERALL Tim GREENLEIGH A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
TAYLOR Trudy Louise TAYLOR Trudy GOOGONG A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BRAY Peter James BRAY Peter JERRABOMBERRA A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BISCOTTI Michele BISCOTTI Michele GOOGONG A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
LOFT David George LOFT David QUEANBEYAN A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
ZAKOSKI Anthony ZAKOSKI Anthony KARABAR A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
TALBOT John Burl TALBOT John JERRABOMBERRA A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
MEYER-DILLEY Ashley Pia MEYER-DILLEY Ashley HOSKINSTOWN A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
KING John Daniel KING Danny BRAIDWOOD A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
CVETKOSKI Vlado CVETKOSKI Vlado QUEANBEYAN A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
SPEARS Rena Reid SPEARS Rena KARABAR A Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
HICKS Trevor William HICKS Trevor CAPTAINS FLAT B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
GRUNDY Mareeta Louise GRUNDY Mareeta BYWONG B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BRADLEY Jennifer Anne BRADLEY Jenni KARABAR B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
GASNIER Gavin John GASNIER Gavin KARABAR B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
LANGE Johnny Gordon LANGE Johnny CARWOOLA B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
SHOEMARK Philip James SHOEMARK Phil BRAIDWOOD B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
PLATT Jason Anthony PLATT Jason CAPTAINS FLAT B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
CRAMSIE Michael Norman CRAMSIE Mike BYWONG B Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
SCHWEIKERT Mark David SCHWEIKERT Mark BUNGENDORE C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
MIDDLETON Phillip Paul MIDDLETON Phillip JERRABOMBERRA C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
CARPENTER Guo Fang CARPENTER Guo Fang (Jenny) QUEANBEYAN EAST C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
BOZ Robert Anthony BOZ Robert GOOGONG C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
GRAHAM Mathew James GRAHAM Mathew QUEANBEYAN C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
KINGSTON-LEE Tharren John KINGSTON-LEE Tharren KARABAR C LIBERAL Liberal [Download Candidate Information Sheet PDF]
BROWN Brian Joseph BROWN Brian JERRABOMBERRA D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
NOVESKA Radmila NOVESKA Radmila QUEANBEYAN D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
PRESTON John Peter PRESTON John BUNGENDORE D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
BURFOOT Judith Ann BURFOOT Judith QUEANBEYAN D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
HENDERSON Elaine Anne HENDERSON Elaine BRAIDWOOD D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
BAINES Gregory Richard BAINES Gregory BUNGENDORE D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
PROVIS Jan PROVIS Jan BYWONG D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
HARVEY Antony James HARVEY Antony LARBERT D COUNTRY LABOR Country Labor [Download Candidate Information Sheet PDF]
HARRISON Peter Anthony HARRISON Pete WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
FRANCE Keith Edwin FRANCE Keith WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
KING Lawrence Anthony KING Larry WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
HOGARTH-BOYD Belinda Louise HOGARTH-BOYD Belinda BUNGENDORE E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
HANDEL Katherine Lesley HANDEL Kathy WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
SHELLARD David Stewart SHELLARD David WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
VAN DER STRAATEN Edgar Anthony John VAN DER STRAATEN John WAMBOIN E Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
WINCHESTER Kenrick WINCHESTER Kenrick GOOGONG F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BUTT Kevin Ross Andrew BUTT Kevin GOOGONG F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BROWNE Janet Lynne BROWNE Jan QUEANBEYAN WEST F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
TAYLOR Maria Johanna TAYLOR Maria BYWONG F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
LENON Robert LENON Rob BUNGENDORE F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
EBERT Shaun Bradley EBERT Shaun GREENLEIGH F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
REID Denis Cyril REID Denis QUEANBEYAN F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
WOOD Anthony John WOOD Tony QUEANBEYAN WEST F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
VUCAGO Jane Heather VUCAGO Jane QUEANBEYAN F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
CAMPESE Terry Benji CAMPESE Terry GOOGONG F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
GITEAU Justin Ronald GITEAU Justin JERRABOMBERRA F Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
WHELAN Susan Elizabeth WHELAN Sue QUEANBEYAN WEST G [Download Candidate Information Sheet PDF]
WEBB Jason Scott WEBB Jason KARABAR G [Download Candidate Information Sheet PDF]
DAVIS Tanya Nicole DAVIS Tanya WAMBOIN G [Download Candidate Information Sheet PDF]
MARTIN John Steven MARTIN John BUNGENDORE G [Download Candidate Information Sheet PDF]
LANGFORD Helen LANGFORD Helen KARABAR G [Download Candidate Information Sheet PDF]
WHELAN Katherine Anne WHELAN Katie QUEANBEYAN WEST G [Download Candidate Information Sheet PDF]
MARJASON Ian Longfield MARJASON Ian BUNGENDORE H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
STAVREAS Stavros STAVREAS Steve GOOGONG H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
WHOLOHAN Ian James WHOLOHAN Ian JERRABOMBERRA H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
MOFFETT Jason Thomas MOFFETT Jason QUEANBEYAN H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
KOVACEVIC Mary KOVACEVIC Mary QUEANBEYAN H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
JARVIS Susan Denise JARVIS Sue JERRABOMBERRA H Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
HUNTER Brent Anthony HUNTER Brent QUEANBEYAN EAST I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
HARPER Nathaniel John HARPER Nat THE RIDGEWAY I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
VAUGHAN Tenille May VAUGHAN Tenille KARABAR I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
DANIELS Andrew Thomas DANIELS Andrew KARABAR I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
O'BRIEN Katherine Angeline O'BRIEN Katherine QUEANBEYAN EAST I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BIRTLES Amy BIRTLES Amy QUEANBEYAN I Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
MARSHALL Peter Charles MARSHALL Peter CAPTAINS FLAT J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
WILLIS Katrina Anne WILLIS Katrina CRESTWOOD J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
BUCKMAN Gregory John BUCKMAN Greg CRESTWOOD J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
NORMAN Sheila Baird NORMAN Sheila KARABAR J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
SANDERSON Karis Martina SANDERSON Karis MAJORS CREEK J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
NAUMANN Coralie Joan NAUMANN Coralie BRAIDWOOD J THE GREENS The Greens [Download Candidate Information Sheet PDF]
TASKOVSKI Stefo TASKOVSKI Steve KARABAR K Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
PAJKOVSKI Filip PAJKOVSKI Filip KARABAR K Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
BAJRACHARYA Karuna Ratna BAJRACHARYA Karuna BRAIDWOOD Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
RAYNOLDS Walter RAYNOLDS Walter MANAR Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]
COCKRAM Paul John COCKRAM Paul MONGARLOWE Independent [Download Candidate Information Sheet PDF]